Vodní dýmku nejspíš všichni znají, a to bez ohledu na to, zda ji někdy zkusili kouřit. Podle propočtů se vykouření jedné dýmky rovná vykouření celé krabičky cigaret, ale nutno podotknout, že vodní dýmku většinou kouří větší počet lidí. Následky být tedy neměly být tak hrozné. Když si někdo dá jednou nebo dvakrát za léto vodní dýmku, zcela jistě je to na něm nezanechá příliš velké stopy.
A co vy? Znáte vodní dýmku? Dáváte si ji pravidelně, a nebo ji kouříte pouze v létě s partou kamarádů? Právě během léta často lidé dělají věci, které jinak nedělají. A experimentování s různými látkami je jedna z těchto věcí. Ve vodní dýmce nenajdete nic kromě vody a speciálního tabáku do vodní dýmky. Je potřeba si uvědomit, že do vodní dýmky patří pouze tento speciální mokrý tabák. Je silnější než klasický, a tak si ho musí dávat méně.
Pokud si chcete v létě dát vodní dýmku, ale ještě jste si ji nepřipravovali, jako první krok si ji musíte koupit. Máte dvě možnosti – buď si koupíte hotovou dýmku, anebo si sestavíte z jednotlivých komponentů. Je jen na vás, která možnost je pro vás lepší. Když už máte dýmku doma, jistě vás bude zajímat jak správně připravit vodní dýmku. Není to nic složitého, ale prvních pár dýmek vám nejspíš úplně chutnat nebude.
K přípravě vodní dýmky potřebujete kompletní dýmku, nejlépe kokosové uhlíky, a samozřejmě vlhčený tabák. Pokud jste si koupili kvalitní dýmku, naplňte ji do tří čtvrtin vodou, sestavte ji, a polovinu práce máte za sebou. S dostatečným předstihem si dejte nažhavit uhlíky, které potom vložíte úplně nahoru na dýmku. Než si dáte uhlíky na dýmku, musíte do dýmky vložit tabák. Je potřeba tabák trošku rozmělnit pinzetou, aby se dal dobře kouřit.
Dýmku si můžete vychutnat spolu s přáteli a nezapomeňte na to, že je potřeba pravidelně uhlíky sklepávat, protože v opačném případě budete vdechovat popel z uhlíků.