Mít důvěru k půjčkám zřejmě nelze a to ani v případě, že si půjčíte menší částku, kterou splácíte a splácíte, až ji nakonec splatíte a všechno je naprosto v pořádku. Vždy se člověk cítí tak trochu, nebo i hodně, zavázán. Mít dluh se v některých případech také nevyplácí. Důkazem jsou lidé, kteří se dostali až do exekucí nebo dluhových pastí, ale nic se nejí tak horké, jak se to uvaří, takže se pojďme společně podívat na podmínky některých úvěrů.
Začít můžeme s tím pro běžné lidi. Pod názvem nebankovní hypotéka najdete produkt, který je vázán nemovitostí. Za tu získáte až 70% odhadní ceny. Peníze následně můžete využít jakýmkoliv způsobem, aniž byste museli dokládat faktury či něco podobného. Možná se ptáte proč jenom 70%? Protože už neexistuje 100% hypotéka Hypoteka-bez-registru.
Dle novely zákona z dřívějších let vám už nikdo nemůže umožnit čerpat sto procent z hodnoty nemovitosti. Tak vysoká procenta by vám v žádném případě neposkytla ani banka. A to samé platí i v případě podnikatelů.
Ani podnikatelské úvěry, které jsou známé pod názvy hypotéka bez registru nebo bez dokládání příjmů a tolerují například záznamy v registrech nebo nižší příjmy podnikatelů či nízké daňové přiznání firem na konci roku, by vám nemohly poskytnout tak vysoká procenta. Opět by se jednalo pouze o nějakou část. Ovšem za podobných podmínek, to znamená, že peníze byste v rámci firmy mohli čerpat jakýmkoliv způsobem, takže zaplatit dluhy, exekuce, ale například i pořídit majetek, splatit nedoplatky na úřadech, OSSZ, finančním úřadu a podobně.
V minulosti to bylo trochu jinak. Lidem se mohly poskytnout hodnotné úvěry a vysoká procenta až do částky plných procent. To se ale změnilo, samozřejmě k tomu přispěly mnohá vládní nařízení a regulace systému ČNB bohužel zrušila toto umožnění, poskytnou lidem plná procenta. Od roku 216 se tedy nic podobného neposkytuje.