Pravděpodobně bude každý z vás vědět, co je to badminton, a jak vypadají badmintonové rakety Sport Oáza a košíčky. Není to žádná převratná technická novinka a již za socialismu se tento sport stal jedním z těch „lidových“. Byl zábavným společníkem na chalupě, na dovolené u moře i na dětských pionýrských táborech. Dnes si jej můžete zahrát s lepším vybavením, a nejen to, můžete zkusit hrát badminton i tak trochu netradičně.
Uspořádejte badmintonovou párty
Uspořádat párty s obloženými chlebíčky a pomerančovým džusem dokáže každý, ale což takhle tentokrát párty s badmintonem? Může to být docela veselý debatní klub. Základ by mohl vytvořit velký kruh, řekněme o průměru šesti metrů, kolem něhož se všichni postavíte, třeba v počtu deseti osob, a budete hrát tak, že míček budete směřovat k vybraným hráčům. Badminton tu pak v kruhu můžete prostřídat s volejbalovým míčem. A po hře vám pak ty chlebíčky s džusem budou ještě víc chutnat.
Pozvěte na badminton vaši přítelkyni
Jít na rande do kina, posedět na lavičku v parku, projet se na pramici v Praze po Vltavě – to vše už tady bylo, ale co třeba rande uspořádat v tomto stylu? Při hře se dokážete více uvolnit, vyplaví se do krve endorfiny, budete tím pádem přirozenější a rande může získat lepší spád.
Vylepšete barefoot terén
V současné době se rozmáhají na veřejnosti tzv. barefoot chodníčky, jsou to terény, kde lidé našlapují naboso, čímž posilují klenbu chodidel a provádí obdobu reflexních masáží. Můžete něco podobného zopakovat i s badmintonem, pokud jej budete provozovat na vhodném terénu. Ten byste mohli upravit tak, že v něm prostřídáte písek, travnatý povrch, oblázky, štěrk, větvičky s jehličím či smrkové šišky atp.
Hrajte ve vodě
Zkoušeli jste někdy vodní badminton? Samozřejmě, že není dobrý nápad hrát tam, kde nedošlápnete na dno, máme na mysli mělčinu, např. místo, kde vám sahá voda jen po kolena. Může to být dětské brouzdaliště, říční brod nebo pozvolný vstup do rybníka, jezera či přehrady. A používejte raději plastové košíčky, kterým voda nevadí.