Kohoutková voda v restauraci ano či ne? Dříve bylo nepředstavitelné, že by restaurace nabízely běžnou kohoutkovou vodu a už vůbec ne, že by host o obyčejnou vodu z kohoutku požádal. Dnes se doba posunula, kohoutková voda je v restauraci nabízena zcela běžně. Přesto mnozí lidé se stydí a o kohoutkovou vodu by nepožádali a raději si objednají předraženou minerálku. Naštěstí se někteří osmělili třeba v případě vody podávané k vínu nebo k jídlu. Evropskému parlamentu byl na konci roku předložen návrh, aby kohoutková voda byla v každé restauraci nabízena zdarma a nikoli za poplatek, jak tomu ve většině případů je.
Řekněte si o to, co chcete
Mnohé restaurace toto opatření nekvitují právě s nadšením, protože mají strach ze ztráty zisků, ale z toho si rozhodně nic nedělejte a požádejte o kohoutkovou vodu. Pokud jdete na drahou večeři, objednáte si k tomu drahé víno či aperitiv, je obyčejná neperlivá voda ten nejvhodnější nápoj a rozhodně by mělo být samozřejmostí, aby Vám byla poskytnuta bez úhrady. Pít vodu z kohoutku je nejen ekonomičtější, ale především ekologičtější a to je v dnešní době velmi důležité. Evropská unie chce obecně podpořit pití kohoutkové vody, aby se minimalizovalo používání PET lahví.
Kvalita kohoutkové vody je vysoká
Samozřejmě kvalita kohoutkové vody je na velmi vysoké úrovni a vždycky tomu tak bylo. Péče o pitnou na vysoké úrovni má u nás opravdu dlouhodobou tradici. Nicméně samozřejmě i kohoutková voda potřebuje určitou péči a na to byste rozhodně neměli zapomínat. Vodovodní potrubí má samozřejmě určitý vliv na kvalitu vodu a skleněné karafy proto představují ideální řešení. Nemusíte si pořizovat předražené filtry, když skleněná karafa dokáže hotové divy. Skleněné karafy totiž mají velmi pozitivní vliv na krystalizaci vody. Harmonizujte vodu a nechte ji odstát. Nepijte ji ihned po „načepování.“